Ahinsa Shoes®

Místo výroby:
Koryčany, Česko

Sídlo značky:
Praha, Česko

Majitel:
Lukáš Klimpera, Česko

Založeno:
2011

Web:
https://www.ahinsashoes.cz

Barefoot a minimalistická komfortní obuv navržená lékaři a fyzioterapeuty. Eticky vyráběná jen z těch nejkvalitnějších certifikovaných materiálů z Evropské Unie. Všechny modely jsou čistě veganské. Funkce bot ověřena na Masarykově Univerzitě. Osobní doporučení lékařů a fyzioterapeutů.

 

Příběh značky Ahinsa shoes®

Ahinsa shoes® je příběh fyzioterapeuta Lukáše Klimpery a jeho hledání takových bot, které by nechávaly nejen naše nohy, ale i celé tělo fungovat přirozeně, zdravě a štastně + aby byly eticky vyráběné jen z těch nejkvalitnějších materiálů a neobsahovaly součásti ze zabitých zvířat. Největší inspirací pro toto Lukášovo hledání byl jeho jogový Mistr Vishwaguru Paramhans Svámí Mahéšvaránanda a fyzioterapeutka Clara Lewitová, která jej již při studiích fyzioterapie na Karlově Univerzitě nadchla svým geniálním-citlivým-lidským přístupem

Hnacím motorem byli pacienti z Lukášovy praxe, kteří často po úspěšné terapii vklouzli do bot, které opět zcela "rozhodily" celý jejich pohybový aparát. Hledal pro ně (i pro sebe) takové boty, které by jejich nohám i jejich tělu umožňovaly přirozenou funkci. Bylo to v době, kdy se Lukáš začínal stále více zajímat o to, co stojí za tím, než se mu nějaký výrobek dostane do ruky. Tato zjištění byla často tak šokující, že se stala "palivem" motoru celého projektu. I krásná výchova Lukášových rodičů, vytrvalost jeho otce a citlivý přístup jeho matky (a její heslo "líná huba holý neštěstí") vytvořily pevnou základnu, na které mohl celý projekt vyrůst.

Tím to celé začalo. Následovalo hledání způsobu výroby, materiálů, modelů, a to nejdůležitější - kolegů, kteří měli zájem celý projekt spoluvytvářet.

Hned od počátku dbal Lukáš na etickou výrobu s ohledem na přírodu a zdraví nejen všech klientů, ale také zaměstnanců a spolupracovníků celé firmy. Proto se řídíme jednoduchými principy: zdravá, kvalitní obuv vyráběná s ohleduplností a láskou. 

Principy značky Ahinsa shoes® 

OBUV NAVRŽENÁ FYZIOTERAPEUTY

Ahinsa shoes® je obuv, na jejímž vzniku se přímo podíleli fyzioterapeuté. Díky speciálnímu tvaru této obuvi a vhodně zvoleným msteriálům je jejich nošením zajištěn zdravotní přínos nejen pro celý pohybový aparát, ale i jednotlivé orgány včetně mozku. Jejich funkce byla ověřena na Masarykově Univerzitě v Brně. O konkrétních pozitivních dopadech si můžete přečíst více v sekci O zdravé obuvi.

RUČNÍ VÝROBA

Ahinsa shoes jsou vyráběny ručně. Na výrobě každé boty se podílí doslova každý pár rukou z naší firmy. Díky tomu získate opravdu kvalitně vyrobenou obuv, která vydrží roky. Na naše boty se vyplatí počkat :-) Celý proces výroby můžete videt na stránce Ruční výroba.

KVALITNÍ EVROPSKÉ MATERIÁLY

Obuv vyrábíme z nejkvalitnějších dostupných materiálů vyráběných v Evropské unii. Jsou to materiály odolné vůči vysoké námaze a otěru, protiskluzové směsi, barvy, které nevyblednou. Jak unikátní jsou naše materiály se můžete dočíst v jednotlivých kategorií materiálů na podešve, svršky a podšívky

Abyste věděli, že za volbou materiálů si opravdu stojíme a svým dodavatelům věříme, máme oficiální výzvu. Pokud kdokoli najde na evropském trhu kvalitnější materiál vhodný pro ušití obuvi, než jaký nabízíme, má u nás okamžitě jeden pár bot zdarma ! A ne jen to, také naše obrovské díky, neb tím získáme další skvělý materiál :-)

100% VEGANSKÁ OBUV

Ani jediná část našich bot neobsahuje kousky ze zabitých zvířat ( živočišné materiály ). Ani jejich výroba není spojena s utrpením zvířat nebo lidí. Používáme výhradně materiály netestované na zvířatech a na lidech testujeme nové modely jen s jejich souhlasem  :-)

OHLEDUPLNOST K PŘÍRODĚ

Snažíme se být maximálně ohleduplní k přírodě. Do výroby jsme zařadily druhotné materiály. Nabízíme také čistě přírodní materiály (len, konopí, bavlna) a recyklované. I naši dodavatelé se chovají ekologicky uvědoměle.

ETICKÁ VÝROBA

Etický výrobek je takový, který je vyprodukován s láskou, úctou a respektem k přírodě a lidem.

Copyright 2020 Lokala.cz | Kontakt