Jak to všechno začalo?

Příběh Lokaly se začíná psát ve chvíli, kdy jsem si chtěl koupit nové oblečení z českých dílen. Zjistil jsem, že najít výrobce, který opravdu v Česku šije a tvoří, nejen se za českou značku vydává, je docela oříšek. A tak jsem si začal pro vlastní potřebu tvořit seznam lokálních tvůrců. A pak přišel nápad se o nashromážděné značky podělit taky s ostatními.

O čem Lokala je a není?

Lokala je místo, kde najdete informace o značkách a jejich původu, nejde o e-shop, kde můžete výrobky přímo nakupovat.
Mím cílem je vám pomáhat objevovat lokální značky, a to nejen z oděvního průmyslu, které vyrábějí super a kvalitní produkty! Jen o těchto výrobcích možná zatím nevíte. A samozřejmě rád bych tyto výrobce podpořit tím, že vám o nich budu psát a vy si pak třeba místo výrobku, který za vámi plul přes půl světa, koupíte tričko od švadleny z vedlejšího města :)

Je také důležité říct, že nejsem žádný fanatik (snad) a nechci vás nabádat k tomu, abyste vyhodili vše nelokální, co vás obklopuje a nahradili to českými kousky. Ani abyste už nikdy nekupovali nic nečeského. Sám mám své oblíbené zahraniční značky.

Jaká je teda Lokala filozofie?

Když můžeš, kup si produkt vyrobený ve svém městě. Když není ve městě, kup ten, co byl vyrobený ve tvé zemi. A když není ani tam, zkus se po něm podívat blíže než na druhou stranu zeměkoule.

Avatar

Roman

Kontakt

Roman Stejskal
nase@lokala.cz
601 543 619
Plk. Malečka 1139, Bučovice 685 01
Copyright 2020 Lokala.cz | Kontakt