Duomamas, dětské oblečení bez kompromisů

14.11.2020

Příběh značky, která vyrábí oblečení pro děti z funkčních materiálů za férových podmínek.

Pustit se do toho teď!

Podnikání je pro většinu z nás velkou výzvou. Ale začít podnikat na mateřské dovolené? To chce bezesporu ještě více odvahy. Chce to asi tolik odvahy, kolik v sobě má Eva Svobodová, která v této době založila značku Duomamas.

Oblečení z kvalitních materiálů pro svoje tři děti. 

Jedna z hlavních motivací pro Evu bylo obléci své děti do pohodlného a pěkného oblečení, ale hlavně oblečení, které je z kvalitních přírodních materiálů. Navíc se ráda zajímala o design. Proto se odvážila pustit se do vlastní tvorby. Spojila své síly s kamarádkou, také maminkou, která šila oblečení pro svoje děti. A v roce 2016 vznikl další úžasný projekt.

Eva spolu s jedním z prvních zákazníků :) značky Duomamas.

 

V Duomamas zůstává Eva sama. 

Několik dní před spuštěním e-shopu, což byl jeden z důležitých milníků celé značky, z projektu odchází její kamarádka. Eva tak stále před těžkou volbou. Ovšem díky svému nadšení a také bezesporu obrovskému odhodlání, výrobu oblečení nezabalila. Práce se pro ni stala koníčkem a dál rozvíjí značku, která vyrábí české oblečení pro děti.   

Nekompromisní přístup k materiálům. Bambus a Merino vlna.

Přes všechny komplikace, které jsou spojené s držením vysokého standardu, jsou hlavním stavebním kamenem použité materiály. Jedná se o přírodní materiály bambus a merino vlna, které patří mezi tzv. funkční materiály.

Jejich přednosti popisuji Eva na svém eshopu: “Funkční materiály jsou vhodné pro děti atopiky i alergiky. Jsou velmi jemné, nejvyšší kvality, vysoké gramáže. Údržba není složitá, zvládnete ji doma. Funkční materiály jsou samočistící, není nutné je často prát. Šijeme zejména z přírodních materiálů - bambusu a merina. Obě látky jsou vhodné pro děti i dospělé. V zimě hřejí, v létě chladí a na dotek překvapí svou jemností. Díky tomu, že se jedná o antibakteriální materiály, není potřeba je často prát. Také jsou antimikrobiální, což znamená, že pot odvádí od těla a nemnoží se zde nevhodné bakterie.

Na webu najdete další podrobné informace o vlastnostech materiálů, které se může mimo jiné pyšnit i atestem. O atestu Eva píše: “Všechny materiály splňují nejpřísnější normy pro děti od narození a mají atest Oeko-TexⓇ standard 100, I. třídy - oděvy pro děti do věku tří let.

I když je známo, že merino je vlastně ovčí vlna, není někdy na škodu se o tom na vlastní oči přesvědčit. Fotka ze stříhání ovcí na Toulcove dvoře.

Filosofie značky - fair trade je taky důležitý

Duomamas není jenom o kvalitě materiálu. Pro Evu je důležitý i přístupu k výrobě. Dohlíží, aby celý proces byl maximálně etický a odpovídal myšlenkám fair trade. Výroba probíhá samozřejmě u nás, v Česku. Totéž můžeme říci i o dodavatelích materiálu. Nezapomíná se i na samotné ovce. Jejich vlna se získává tzv. mulesing free, tedy co nejšetrnější formou a ohleduplností. 

Na své si přijdou i milovníci slow fashion. Jak výstižně popisuje Monika Valová ve své recenzi na oblečení Duomamas. “... rostoucí body, které se dá díky extendoru (prodlužovací díl) zvětšit o 3 velikosti. Myšlenka miminkovské slow fashion se mi moc líbí. Znáte to, jak rychle vytřídíte ty pidi věci, aniž by je děti vynosily. Představa, že toto bodynko bude nosit rok, možná dva, matce, která se snaží přemýšlet nad tím, co kupuje, učarovala. Díky tomu si můžete dovolit investovat do fair trade výrobku, kvalitního materiálu a podpoříte českou výrobu, protože to není věc na 3 měsíce.”  

Jednou třeba obléknu i já něco od Duomamas

Pro mě je přístup této značky opravdu inspirativní a věřím, že si své zákazníky vždy najde. Také osobně věřím, že se Evě podaří rozšířit svojí výrobu a třeba se rozšíří i nabídka pánské módy, ve které aktuálně najdete bohužel jenom pěkné tričko z bambusu.

Eva je důkazem, že odvaha vydat se vlastní cestou a neuhnout od svých zásad může být někdy boj, ale rozhodně se vyplatí ho podniknout.

Roman

Použité zdroje: podnikavazena.cz, sebevedomarodina.cz, duomamas.cz

Copyright 2020 Lokala.cz | Kontakt