Měkouši, roztomilé doplňky pro děti a miminka

24.11.2020

Seznamte se s Měkouši a jejich zakladatelkou Viktorií Rýznarovou

Viky, čemu jste se věnovala před založením Měkoušů?

Ještě než jsem se pustila do Měkoušů, pracovala jsem v oblasti HR a zároveň s manželem rozjižděla malé brand/grafické studio. Měla jsem tedy zkušenosti s podnikáním a prací ve službách, pro klienty.  Možná i ti, protože často něco ve svých firmách vyráběli a prodávali, mě motivovali zkusit něco fyzicky vytvořit — mít něco, na co si budu moci sama sáhnout a nebude to jenom něco virtuálního na obrazovce počítače. 

Zároveň se nám v té době narodil syn a moje touha něco vyrobit se spojila se snahou dopřát malému i hezké prostředí — a první Měkouši byli na světě :) Líbili se kamarádkám v mém okolí a začaly se množit dotazy a první objednávky.  

Viktoria, tvůrkyně Měkoušů se svým synem Williamem.

Co je pro Vás a Vaši značku největší výzvou?

Největší výzvou pro nás vždy bylo vyvážit tendenci dělat věci extrémně poctivě, ručně a z kvalitních materiálů s faktem, že polštářky potřebujeme prodat za rozumnou cenu tak, aby nám ještě něco zůstalo :) Myslím, že se nám to daří i za cenu pomalejšího růstu. 

Žádné potisky. Měkouši jsou do posledního detailu tvořeny ručně z kousků látek.

Jak produkty vznikají? Navrhujete a šijete je sama?

Nejčastěji se dívám kolem sebe — sbírám inspiraci. Barevné palety, tvary, materiály. A potom to celé spojím do svých vlastních návrhů. Většinou takto vznikne základ, který často dále rozšiřuji do celé série. Nápady mi pomáhá realizovat kamarádka, kterou od začátku do Měkoušů zapojuji jako druhou hlavu a druhé oči. Je také extrémně pečlivá, takže díky ní udržujeme nadstandardní kvalitu výrobků. 

Začínala jste s šitím polštářků do postýlek, co ve Vašem sortimentu můžou zákazníci najít teď? 

Mantinely do postýlek v nabídce samozřejmě zůstaly a pořád tvoří velkou část sortimentu. Poslední rok se ale soustředíme také na dětské doplňky, dečky, usínáčky apod. A nakukujeme také do oblasti bytových doplňků, kde vidíme velký potenciál.

A co plánujete s Měkouši do budoucna?

Do budoucna bychom rádi ještě více rozšířili nabídku a jakmile to situace dovolí, otevřít někde malý showroom — koneckonců, osobní setkávání s našimi zákazníky je vždy nejpříjemnější :)

Copyright 2020 Lokala.cz | Kontakt