Black Mountain, originální svět sukní

21.12.2020

Příběh značky dámské módy, kde vládnou pestré barvy a originální motivy.

Jsme stvořeni k tvoření.

Jeden ze sloganů Lucie Erin Laštůvkové. Už její babička a maminka se pohybovaly v textilním průmyslu. Nebylo tedy divu, že si v tomto odvětví našla zalíbení i Lucie. Když byla teprve na základní škole, tak se naučila šít a na střední škole vystudovala módní tvorbu. Založení vlastní módní značky je tak pro Lucii bezesporu splnění životního snu. 

V roce 2011, kdy značka Black Mountain vznikla, bylo Lucii 24 let. Měla pár šicích strojů a obrovské nadšení. Dnes má firma přes 20 zaměstnanců a stejně početnou hromadu brigádníků. 

Lucie Erin Laštůvkové, zakladatelka značky Black Mountain.

Své době navzdory.

V době, kdy začala vznikat její značka, šla Lucie proti proudu. Byla to doba, kdy krachovali zavedení čeští textilní výrobci a Česko čelilo importu levného oblečení. Ovšem zájem o originální a lokální výrobu stále byl, což umožnilo i značce Black Mountain vyrůst a upevnit si svoje místo na trhu kvalitní a originální módy.

Fotka dílny z roku 2013, kdy značka teprve začínala.

Stovky modelů od jediné návrhářky, ze kterých si vybere každý.

Black Mountain se soustředí především na sukně. V nabídce můžete najít více jak 500 modelů a k tomu další množství triček, mikin, šatů nebo kabátů a bund. Toto množství není ale vůbec ke škodě. Vyrábí se převážně v malých sériích a značka se snaží svým zákazníkům dopřát výběr, který odpovídá jejich osobní preferencím. 

O opravdu tvůrčím duchu Lucie vypovídá i fakt, že všechny tyto modely navrhuje sama. Každý model je originál se vším všudy. Nepřeberné množství motivů, témat a barev. Navíc většina látek pochází z Česka. Zbytek pak nakupují z evropských závodů. 

Pestré barvy, originální motivy. To je to co charakterizuje oblečení značky Black Mountain.

Obnovení slávy Libereckého textilního průmyslu?

K oprášení zašlé slávy Libereckého textilního průmyslu, který zaměstnával tisíce lidí, by sice Lucie potřebovala urazit ještě velký kus cesty, ale už teď můžeme smeknout před jejím příběhem a být hrdí na další skvělou českou značku. A jak se můžete dočíst na webu: “Všechny výrobky se šijí z měst s výhledem na Ještěd”. 

A malá zajímavost na konec. 

Název Black Mountains v sobě bude vždy ukrývat kus Lucie, neboť se jedná o překlad jejího jména za svobodna, které bylo Černohorská.

Zdroje: moda.cz, idnes.cz, lipo.ink

Roman

Copyright 2020 Lokala.cz | Kontakt